نگهداری از عروس هلندی، غذای او و معنی آداب و رسوم عروس هلندیعروس هلندی از خانواده طوطی و کوچکترین عضو این خانواده از نظر جثه در استرالیا است. این پرندگان در سراسر جهان به عنوان حیوانات خانگی محبوب هستند و به راحتی پرورش می یابند. این پرندگان پس از پرندگان عشق از پرطرفدارترین پرندگان تزئینی محسوب می شوند. با کارمادیو همراه باشید.

بسیاری از افراد به انواع طوطی علاقه مند هستند. آموزش این پرندگان به دلیل ماهیت باهوش و کنجکاو بسیار آسان است. یکی از انواع طوطی که بسیاری از مردم فکر می کنند بسیار محبوب هستند عروس هلندی نام دارد. این گونه های طوطی متعلق به استرالیا هستند و در مناطق بیابانی و گرمسیری یافت می شوند. عروس هلندی را پرندگان خانگی می نامند زیرا به راحتی با شرایط زندگی سازگار می شوند. این پرندگان پر سر و صدا نیستند و می توانند برای مدت طولانی تنها بمانند.

این طوطی که از خانواده کاکادوها می باشد دارای بال و پر با رنگ های متفاوت و زیبا می باشد. رنگ پر پرندگان نر و ماده متفاوت است. گونه های جوانتر این پرندگان لاغرتر از گونه های مسن تر هستند و پر و بال کمتری دارند. رنگ پرهای این پرندگان معمولاً خاکستری و صورتی است و طوطی های نابالغ در حدود 9 ماه کاملاً بالغ می شوند و سپس به رشد خود ادامه می دهند.

یک موز هلندی بالغ بین 85 تا 113 گرم وزن و 30 سانتی متر طول دارد. گونه های مسن تر معمولاً نوک های تیره تری دارند. شکل نر این پرندگان دارای پرهای بنفش روشن بر روی سر است. امید به زندگی کفشدوزک هلندی حدود 12 تا 14 سال است البته این پرنده می تواند تا 25 سال عمر کند، گونه های وحشی این پرندگان دارای پرهای خاکستری هستند و رنگدانه های اصلی پرهای این پرندگان شامل زرد، قرمز و سیاه است. .

مراقبت از عروس هلندی، غذا و معنای رفتار عروس هلندی

دوش عروس هلندی شامل:

جهش اولیه

اولین جهش عدم وجود رنگدانه سیاه در بدن این پرندگان است که به دلیل آن لکه های سفید و زرد روی پوست آنها ظاهر می شود.

جهش دوم

اگر بدن این نوع طوطی سیاه رنگ نباشد، جنس ماده از نر روشن‌تر می‌شود.

پرش سوم

پرندگان با پرهای سفید و زرد پرهای خاکستری تیره دارند.

پرش چهارم

رنگدانه سیاه آن قهوه ای می شود.

جهش پنجم

رنگدانه سیاه کاهش می یابد و چشم ها قرمز و منقار و پاها صورتی می شوند.

جهش های دیگر در این پرندگان عبارتند از:

یک جهش مضاعف که پرهای طوطی را به دارچین تبدیل می کند.

در برخی موارد، جهش در طوطی ها می تواند باعث سفید شدن پرهای سر آنها شود.

رویدادهای جهشی متعدد نیز رنگ پرهای طوطی را به نارنجی، قرمز روشن، زرد و قهوه ای تغییر می دهند.

غذای عروس هلندی

برای تغذیه کاکاتیل هلندی خود، از غذای تجاری مخصوص این پرندگان استفاده کنید. همچنین می توانید به این پرندگان میوه هایی مانند هویج، کرفس، اسفناج، نخود، تخم مرغ آب پز، پرتقال، سیب و موز بدهید تا میزان مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز این پرندگان را متعادل کنید. لازم به ذکر است که غذاهای فوق باید به خوبی شسته شوند.

آب

تغذیه طوطی خود با آب تازه هر روز باعث می شود تا ویتامین ها و مواد معدنی به آب آشامیدنی او اضافه شود.

حمام

از آنجایی که این پرندگان عاشق حمام کردن هستند، کافی است یک کاسه آب در قفس آنها قرار دهید تا حمام کنند.

تمیز کردن

نظافت هلندی شامل تمیز نگه داشتن پرها و کوتاه نگه داشتن ناخن ها می شود. افزودن شاخه ای از درختان افرا و بلوط نیز به تیز نگه داشتن منقار آنها کمک می کند.

مراقبتی که هلندی نیاز دارد تضمین می کند که این پرندگان عمر طولانی و سالمی داشته باشند.

خانه ای مناسب برای کوکاتیل هلندی جوان

قفس

عروس هلندی به قفس های جادار و بزرگ نیاز دارد پس برای این پرنده قفسی با ابعاد حداقل 60*45 سانتی متر تهیه کنید تا بتواند به راحتی پرهای خود را باز کند. قفس های فلزی در مقایسه با قفس های چوبی دوام و دوام بیشتری دارند و وجود میله های افقی روی قفس نیز راحت است زیرا این پرندگان علاقه مند به صعود به سطوح مختلف هستند. افزودن ماسه به کف قفس نیز باعث کاهش پراکندگی بذر می شود.

تغذیه غذا

برای تغذیه این پرنده از دو ظرف فلزی مختلف برای آب و دانه استفاده کنید و از ظروف پلاستیکی برای غذا دادن به این پرندگان خودداری کنید زیرا عروس هلندی می تواند آنها را بجود و بشکند.

مکانی که در آن عروس هلندی نگهداری می شود.

همانطور که Carmadeo توضیح می دهد، قفس را دور از نوسانات شدید دمایی قرار دهید و قرار دادن قفس روی سطحی بلند نیز به القای حس امنیت در آن کمک می کند. اگرچه نیازی به بستن قفس در شب نیست، اما به آرامش پرنده کمک می کند.

برای پرواز پرنده، آن را در بیرون اما با پوشش محافظ نگهداری کنید زیرا امکان فرار پرنده وجود دارد و از نگهداری این پرندگان در محیط سرد خودداری کنید.

مراقبت از قفس روزانه، هفتگی و سالانه

نگهداری اولیه قفس شامل تمیز کردن و پر کردن روزانه ظروف آب و غذا است. هر هفته قفس را تمیز کنید و اگر گرد و خاک گرفت آن را بشویید. هر سال بستر حاوی شن و ماسه را تعویض کنید.

نگه داشتن عروس هلندی

چگونه با طوطی عروس هلندی رفتار کنیم

از آنجایی که این پرندگان متعلق به مناطق بیابانی هستند، ممکن است در ابتدا رفتار تهاجمی داشته باشند، اما باز هم این پرندگان به راحتی با سایر پرندگان سازگار می شوند و مشکلی در این منطقه وجود نخواهد داشت. این پرندگان علاقه مند به جلب توجه و مهربانی شما هستند و در صورت عدم مشاهده رفتار تحریک آمیز به راحتی با شما کنار می آیند.

سازند کورل

آموزش عروس هلندی بسیار آسان است و فقط به صبر و زمان نیاز دارد.

اصول اولیه

سن توصیه شده برای شروع تمرین حدود 12 تا 14 هفتگی است. تربیت یک پرنده آسان تر از آموزش همزمان دو پرنده است زیرا پرندگان بیشتر از شما با یکدیگر بازی می کنند. هنگام آموزش پرنده ابتدا خود و اعضای خانواده خود را معرفی کنید تا با شما آشنا شوند و به دلیل آرامش بیشتر این پرنده نسبت به گونه نر خود بهتر است پرنده را معرفی کنید. انواع مردان برای انتخاب آموزش. اگر پرنده در حین تمرین رفتار مضطرب نشان می دهد، بهتر است زمان دیگری برای انجام این کار بگذارید و در این زمینه صبور باشید. بهتر است این کار را در یک اتاق کوچک و ساکت انجام دهید زیرا از هر گونه سر و صدایی جلوگیری می کند.

یکی از ارکان اصلی آموزش عروس هلندی جلب اعتماد اوست. با او ملایم باشید و سعی کنید او را در دست بگیرید و پس از جلب اعتماد او را به سمت دست دیگر خود ببرید تا کاملاً شما را بشناسد و اگر طوطی شما را گاز گرفت به آرامی به او بدهید. هشدار دهید و بگویید نه، نه.

زمان آموزش پرنده نباید بیش از 20 دقیقه در روز باشد.

آموزش پیشرفته

با ارائه پاداشی مانند غذا، روند یادگیری تسریع می شود. عروس هلندی معمولاً در حرکات پنجه ماهرتر است. این پرندگان توانایی تکلم ندارند اما با آموزش مداوم می توان به آن دست یافت.

فعالیت

عروس هلندی هر روز به 10 تا 12 ساعت استراحت نیاز دارد. این پرندگان از بازی هایی مانند بالا رفتن از نردبان، زنگ زدن و ایستادن در مقابل آینه لذت می برند. بازی در برگ ها برای این پرندگان سرگرم کننده است، اما مراقب باشید که اسباب بازی های پلاستیکی را در قفس آنها قرار ندهید.

تولد دوباره نارگیل

پرورش این پرندگان بسیار دشوار است و نیاز به قفس بزرگی دارد. عروس هلندی برای باردار شدن باید حداقل 18 ماه تا 2 سال سن داشته باشد. این پرندگان ممکن است در طول فصل تولید مثل کمتر از زمان های دیگر تهاجمی باشند. جفت گیری این پرندگان خیلی سریع انجام می شود و یا 4 تا 6 هفته طول می کشد.زمان جوجه ریزی این پرندگان 18 تا 20 روز است و جوجه ها بعد از 5 تا 6 هفته لانه را ترک می کنند و بعد از 2 هفته کاملا مستقل می شوند. . . ترک لانه

مشکلات بالقوه

مراقبت از عروس هلندی بسیار ساده است، اما برخی موارد می تواند باعث بیماری در این پرندگان شود. وجود علائمی مانند کاهش فعالیت و کاهش وزن ممکن است نشان دهنده خطر سلامتی طوطی شما باشد.

برخی از بیماری ها و آسیب های رایج مرتبط با طوطی های عروسی هلندی عبارتند از: شکافته شدن بال ها یا پاها، بریدگی ها و زخم های باز، منقار و پنجه های بزرگ، لنگش یا درد پا، کاهش وزن، کاهش وزن، گرمازدگی، شوک، ضربه مغزی، اشک ریزش. ، سرماخوردگی، گواتر، یبوست، اسهال، آرتروز و جذام.

در این صورت بهتر است قفس پرنده را در مکانی با دمای مناسب نگهداری کنید و در صورت عدم بهبود وضعیت طوطی با دامپزشک تماس بگیرید.

مشکلات رفتاری در این پرندگان اغلب به دلیل نداشتن چیزی در نزدیکی آنها است.

بی حوصلگی، عدم اعتماد به نفس و عدم تعامل با سایر پرندگان و افراد می تواند منجر به مشکلاتی مانند گاز گرفتن، کثیف شدن پرها و جیغ زدن شود. صرف زمان بیشتر با طوطی خود این وضعیت را بهبود می بخشد.

اهمیت آرایش عروس هلندی، غذا و رفتار عروس هلندی

معنی حرکت زن و شوهر عروس هلندی

دم زن هلندی تکان می خورد

پرندگان مانند سایر حیوانات دم خود را تکان می دهند. دم تکان دادن به معنای خوشبختی است.

علامت شادی عروس هلندی: به سمت شما می آید!

می توانید به پرنده نزدیک شوید. اگر با سر بالا به سمت شما آمد، به این معنی است که از بودن در کنار شما خوشحال است.

به صدای آنها گوش دهید

برای رفتار عروس هلندی، گوش دادن به صدای آنها می تواند بسیار مفید باشد. وقتی خوشحال هستند صحبت می کنند، آواز می خوانند و سوت می زنند.

آنها همچنین در هنگام خوشحالی رفتارهای دیگری از خود نشان می دهند. مثلا تاج سر را بالا می برند. آنها می توانند بال های خود را باز کنند و پرواز کنند.

مردمک های گشاد شده

اگر ناگهان چشمان عروس هلندی گشاد شود، خشم او را نشان می دهد. اگر این علامت را دیدید، کاری را که انجام می دهید متوقف کنید. اعمال شما ممکن است پرنده را عصبانی کرده باشد.

به سر و پرهای پرنده نگاه کنید. وقتی خیلی عصبانی است ممکن است سرش را پایین بیاورد. در این صورت پرهای او ژولیده می شود. پرهای دمش را باز می کند. در این شرایط می تواند به سراغ شما بیاید. اینها نشانه های عصبانیت پرنده است.

شلیک

اگر در بالا آویزان باشد، احتمالاً پرنده بال های خود را نیز باز می کند. در رفتار دوشیزه هلندی این نشانه این است که او می خواهد از قلمرو خود دفاع کند، ممکن است به قفس نزدیک شوید و پرنده را ببینید که خمیده است. در این صورت باید از قفس دور شوید و به قلمرو او نزدیک نشوید.

گاز گرفتن عروس هلندی

اگر عروس هلندی بخواهد گاز بگیرد به شما حمله خواهد کرد. شما باید آنها را تنها بگذارید.

سلام

به صداهای خش خش که معمولاً با رفتارهای پرخاشگرانه دیگری همراه است، توجه کنید. مثلاً پرنده ای به شما حمله می کند و صدای خش خش می دهد. اگر از عروس هلندی حجاب شنیدید، آن را رها کنید.

عروس هلندی جیغ زد و فرار کرد

عروس هلندی اگر احساس خطر کنند فرار می کنند. هنگام دویدن فریاد بزنید اگر در حالت وحشت باشند از خود دفاع می کنند و شما را سوراخ می کنند. عروس هلندی هیچ کس را گاز نمی گیرد مگر اینکه به منطقه خاصی چسبیده باشد. اولین انتخاب وقتی می ترسی دویدن است.

تاج با چشمان باز

در رفتار عروس هلندی این نشان می دهد که پرنده شما در حالت آماده باش است. اگر پرنده شما تاج خود را بلند کرد و چشمانش را باز کرد، به این معنی است که پرنده در حال تمرکز است. این رفتار ممکن است در پاسخ به صدا یا غذایی که از شما می آید ظاهر شود.

در حال تکان دادن سرش می باشد

بیدار شدن با سر بالا و پایین و صدا زدن، این نشانه گرسنه بودن عروس هلندی است. اگر یک دختر هلندی جوان باشد و بخواهد غذا بخورد، این کار را می کنند. سرشان را بالا و پایین می برند و همزمان صداهایی تولید می کنند.

دلیل زدن نوک عروس هلندی به زمین یا پرندگان

گاهی اوقات عروس های هلندی نگاهی به محیط اطراف خود می اندازند. مردان معمولا این کار را انجام می دهند. قفس و چیزهای دیگر را سرقت می کردند. دلیل این امر نامشخص است. اما افکاری در این مورد وجود دارد.

یک نظریه این است که عروس های هلندی این کار را برای نشان دادن قلمرو خود انجام دادند. نظریه دیگر این است که عروس هلندی این کار را برای جلب توجه زنان انجام می دهد.

نگهداری عروس هلندی، غذا و معنای رفتار عروس هلندی

عروس هلندی پرش

عروس هلندی برای جلب توجه می پرد. حتی ممکن است برای جلب توجه فریاد بزنند. آنها ممکن است برای جلب توجه ماده ها یک حلقه کوچک به تاج سر خود بدهند. البته این کار برای دفاع از قلمرو هم قابل انجام است.

مراقب رفتار عروس هلندی دم و بال آنها باشید. آنها ممکن است دم خود را برای جلب توجه ماده ها باز کنند. تاج و پرها را باز کنید. امکان راه رفتن و سوت زدن برای آنها وجود دارد.

بله، این رفتار می تواند نشانه حفاظت از قلمرو آنها باشد. اگر این رفتار با صدای جیک پرندگان همراه باشد، به این معنی است که او از قلمرو خود محافظت می کند. این رفتار نشانه آن است که آنها باید قلمرو خود را ترک کنند.

سنگ زنی نوک

گاز گرفتن لب می تواند نشان دهنده خواب یا آرامش پرنده باشد. خرخر لب می تواند به این معنی باشد که پرنده می خواهد بخوابد یا بخوابد.

نظریه دیگری در این باره وجود دارد. این نظریه نشان می دهد که پرنده می تواند با کوتاه کردن منقار بالا و پایین خود آسیاب کند.

خمیازه اغراق آمیز عروس هلندی

رفتار دیگری که عروس هلندی ممکن است از خود نشان دهد خمیازه کشیدن است. در این صورت پرنده منقار خود را باز می کند. پرنده این کار را با اغراق انجام می دهد. این رفتار ممکن است نشان دهنده نیاز پرنده به اکسیژن بیشتر باشد.

اصولاً پرنده گوش های خود را باز می کند یا دهان خود را از آلرژی و گرد و غبار پاک می کند. اگر با تکان دادن سر همراه است، آن را نادیده نگیرید. زیرا این نشانه عفونت سینوسی است.

همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات تنفسی باشد. اگر پای پرنده گرم باشد به این معنی است که پرنده سالم و سرحال است. اگر پاهای پرنده سرد است به این معنی است که پرنده ناراحت یا نگران است یا ممکن است بیمار باشد.

کوکتل را تکان دهید.

یکی از سوالات متداول در مورد رفتار عروس هلندی شوک آنهاست. اگرچه لرزیدن در هلندی‌های سالم رفتاری کاملاً طبیعی است، اما بسیاری از صاحبان پرندگان با دیدن لرزیدن پرنده آن را غیرعادی می‌دانند.

اگرچه درست است که این رفتار رایج است. اگرچه برخی از لرزش ها طبیعی است، اما لرزش همیشه طبیعی نیست. اگر این لرزش ناشی از بیماری باشد، بارزتر خواهد بود. در این حالت به نظر می رسد که عروس هلندی در حال خواب است.

بالها افتادند، پرها تمام شدند. به اعمال صاحبش واکنشی نشان نمی دهد. دم پرنده بالا و پایین می رود. در این صورت باید پرنده را نزد دامپزشک برد.

این علائم معمولاً نشانه عفونت یا بیماری باکتریایی است و اگر پرنده نزد دامپزشک برده نشود ممکن است بمیرد.

دم را بالا و پایین بیاورید

گاهی اوقات این نشانه بیماری دوشیزه هلندی است. در واقع، عروس هلندی گاهی اوقات در هنگام بیماری دم خود را بالا و پایین می کند. اگر این علامت را دیدید باید پرنده را نزد دامپزشک ببرید.

سایر علائم بیماری عروس هلندی

رفتارهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند نشانه بیماری پرنده در عروس هلندی باشد، مانند خواب زیاد پرنده، گاهی ترسیدن، از دست دادن صدایش، زیاد خوردن یا نوشیدن زیاد. آب این می تواند نشانه بیماری پرندگان باشد.

در صورت تغییر رنگ مدفوع و دفعات دفع باید او را نزد دامپزشک ببرید. بسیاری از علائم رفتاری دیگر نیز وجود دارند که نشانه های بیماری هستند.

به عنوان مثال، خز می تواند نشانه ای از بیماری خز و بیماری روانی باشد. خز جدا شدن نیز می تواند نشانه ای از کسالت باشد.

تمیز کردن

عروس هلندی خود را تمیز می کند. در این مورد مانند شانه زدن پرهای آنهاست. به همین دلیل پرهای خود را با منقار تمیز می کنند. در واقع نظافت یک اصل بسیار مهم برای بسیاری از پرندگان است.

این نظافت نیز نوعی رفتار اجتماعی است. در واقع قسمت هایی از پرندگان وجود دارد که نمی توانند خودشان را تمیز کنند. پرندگان دیگر به کمک آنها می آیند و پرهایشان را تمیز می کنند. مثلا زیر نوک و زیر سر.

پرتاب وسایل از عروس هلندی

اگر عروس هلندی شما حوصله قفس شدن را ندارد، این کار را خواهد کرد. آنها شروع به پرتاب اشیا می کنند.

بالا بردن یک پا در فنر

عروس هلندی را می توان دید که یک پا را بلند کرده و در پرها پنهان کرده است. در این صورت گرمای بدن را حفظ می کند. این رفتار کاملا طبیعی است. به این ترتیب پرنده دمای بدن خود را حفظ می کند.

استرس عروس هلندی

تشخیص علائم استرس در رفتار عروس هلندی بسیار مهم است. زیرا استرس می تواند مشکلات جدی سلامتی در آنها ایجاد کند.

اگر این علائم را در پرنده خود مشاهده کردید، باید دریابید که چه چیزی باعث این رفتارها می شود. شاید عروس هلندی شما این کار را به دلیل تنهایی انجام می دهد. شاید پرنده به محیط بهتری نیاز دارد.

گاهی پرنده را از سوراخ بیرون بیاورید. به آنها اسباب بازی های زیادی نیز بدهید. به تمام نیازهای پرندگان توجه کنید. اگر پرنده همچنان این علائم را نشان داد، بهتر است آن را نزد دامپزشک ببرید.

اگر این علائم را بدانیم، می توانیم در اسرع وقت کمک کنیم. با کمک آنها پرنده دوباره احساس آرامش و امنیت کرد. برخی از رفتارهایی که بر عروس هلندی تاکید می کند عبارتند از:

گاز گرفتن

جیغ زدن

سرگردان

غصه ها را برطرف کن

عروس هلندی بلوغ

بلوغ جنسی این پرنده یکی از مهمترین موارد در زندگی اوست. در سن یک تا دو سالگی پرنده نر بالغ می شود و تا زمان بلوغ این پرنده تهاجمی خواهد بود که در پرندگان بسیار رایج است و باید صبور باشید. ممکن است حتی پرنده شما افسرده شود که این مشکل مردانه است و بعد از مدتی خوب شود که صبر می طلبد.

این پرندگان کاکلی زیبا تا دو سالگی رفتار غالبی دارند، چون در مسیر رسیدن به رئیس هستند و این وضعیت همیشگی نیست، باز هم صبر شما لازم است.

قانون ازدواج با عروس هلندی

با نزدیک شدن به سن جفت گیری، داماد نر دم خود را به چوب یا شی دیگری می مالد و دم خود را به اطراف حرکت می دهد. این چنین رفتاری را از بین می برد)

عروس زن مثل اردک سرش را جلو می گیرد و دمش را در هوا بلند می کند و صدای ملایمی می دهد (و می خواهد آمادگی خود را به مرد نشان دهد).

گاهی برای نشستن عروس هلندی روی سر عروس ماده آن را زیر اسباب بازی ها می گذارد و در غیاب عروس نر تخم می گذارد، هرچند عروس ماده هنوز جفت نگرفته است، به این می گویند مسمومیت زن با تخم های مداوم.


ازدواج عروس هلندی اغلب بسیار سخت است، شما می توانید عروس ها و زنان هلندی داشته باشید که هرگز یکدیگر را ملاقات نمی کنند، اما اگر ازدواج کنند، پدر و مادر بسیار خوبی خواهند بود و به خوبی از بچه ها مراقبت می کنند.

معمولاً 3-4 تخم می گذارند، اما ممکن است یکی دو عدد از آنها خالی باشد یا خود جوجه بعد از تولد بمیرد. فاصله زمانی بین تخمگذاری چند روز است و ماده پس از تخمگذاری به طور مداوم روی تخمها می خوابد در حالی که نر از ماده مراقبت می کند.

زن و مرد با هم جوجه ها را پرورش می دهند و به هم کمک می کنند، وقتی جوجه ها بزرگ شدند و شروع به خوردن دانه کردند، آنها را از والدین جدا کنید و در قفس دیگری بگذارید.


[ بازدید : 79187 ] [ امتیاز : 2 ] [ نظر شما :
]
[ دوشنبه 15 آبان 1402 ] [ 16:56 ] [ بلاگر ایرانی ]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر